LESNÍ REDAGOGIKA

Osmáci a sedmáci ve čtvrtek 14. října absolvovali v rámci výuky přírodopisu vzdělávací program – projekt „Lesní pedagogika“. Vyjeli za „lesem“ do Andělské Hory na okraji Doupovských hor. Andělskou Horu všichni určitě známe a zříceninu středověkého hradu na kopci nad obcí vídáme pokaždé, když jedeme do hlavního města.

Ale…, málokoho z nás by napadlo, že v okolí obce jsou také krásná tajemná místa a husté lesy. Jedním z těch míst je nově vysázená „třešňovka“, věnovaná sedmadvaceti „českým pánům“ popraveným v roce 1621 na Staroměstském náměstí v Praze. Každý zde má svůj strom.

Další zajímavostí je zaniklá osada Stichlův Mlýn na hranici Vojenského újezdu Hradiště. A právě tam směřovaly kroky našich výletníků. Na místě našli kapličku a učebnu v přírodě. Zde se jich ujala paní Hynková, pracovnice vojenského újezdu, která je provedla okolním lesem. Seznámila je s biotopem místního lesa, s problematikou lesního hospodářství, těžby dřeva, udržování rovnováhy v přírodě a péčí o zvěř. Program byl pro děti velmi zajímavý, protože si mohly veškeré nové informace ověřit v praxi, přímo v přírodě.