Cyklistou snadno a rychle

Na jaře loňského školního roku navštívily naše třídy V. Z a VI.P poprvé dopravní hřiště v sokolovském DDM. Když jsme se dozvěděli, že nás nyní čeká pokračování, nemohli jsme se dočkat. Po příjezdu se nás hned ujal pan instruktor, který nám vysvětlil, že tentokrát půjde o hodně. V sázce bylo totiž získání „řidičáku“, tedy průkazu cyklisty. V první části dopoledne jsme se věnovali především teorii – dopravním
značkám, bezpečnostním předpisům, technickým parametrům… A abychom dokázali, že opravdu
všemu rozumíme, čekal nás také závěrečný test. Po této vyčerpávající části jsme se posílili svačinou a
šli jsme si získané poznatky vyzkoušet v praxi. Každý z nás obdržel helmu, kolo a instrukce k pohybu
po hřišti. Úspěšně jsme se popasovali se všemi nástrahami a splnili tak i druhou podmínku k získání
průkazu cyklisty. Od teď už budeme opravdoví, plnohodnotní a zodpovědní účastníci silničního
provozu.

Vloženo 20. 11. 2022