BADATELSKÝ DEN

Badatelský den

BAREVNÝ TÝDEN

V týdnu od 20. do 24. února 2023 probíhal ve škole „Barevný týden“. Jeho smyslem bylo posílit spolupráci a soudržnost třídních kolektivů. Třídy soutěžily mezi sebou, jak dokáží spolupracovat a držet „basu“ a přijít do školy v oblečení určené barvy (alespoň část oděvu – tričko nebo mikina, kalhoty, ponožky…).

Pondělí bylo bílé, úterý růžové, středa strakatá duhová, čtvrtek bude modrý a pátek černý.

ČARODĚJNÝ DEN ZEMĚ

V pátek 30. dubna jsme ve škole uspořádali tradiční projektový den. Třídy měly možnost vybrat si, jak projektový den uchopí. V některých se sešly rozjařené „čarodějnice“, kouzlily a vařily své lektvary. Jinde se více zaměřili na dubnovou oslavu „Dne Země“, environmentální témata, péči o životní prostředí a praktickou ekologii. Nakonec si všichni přišli na své.

VTIPNÝ TÝDEN 25. – 28. ledna 2021

Bláznivá doba si žádá bláznivé nápady. A proto, jsme si zorganizovali vtipný týden, aneb humorem ke zdraví. Zahajující pondělí přineslo oblečení naruby, kdy jsme měli kousek našeho oblečení obráceně. V úterý přišly na řadu bláznivé ponožky – každou ponožku jinou. Ve středu si chlapci s děvčaty vyměnili role, tedy co se týče oděvů, náhle byla z Pepíčka Pepina a z Pavlínky Pavel a čtvrtek se nesl ve znamení humorných pokrývek hlavy. Každý z dnů proběhl v návalech smíchu, dokázali jsme sobě i ostatním, že si ze sebe umíme udělat legraci a nebrat se vždy vážně. Vyvrcholením týdne bylo samozřejmě předávání vysvědčení, výsledků půlroční práce nás všech. Teď už se nemůžeme dočkat jarních prázdnin, které si určitě náležitě užijeme.